Revizuirea militară

Cartografi ucraineni au mutat prima linie în Donbass pentru a dovedi vinovăția milițiilor în bombardarea autobuzului

65
Blogger Vikond65 a publicat fragmente din două hărți oficiale ale zonei Donbass, care arată linia de contact dintre Forțele Armate ale Ucrainei și armata Novorossiya. Unul dintre ele (stânga) a fost întocmit pe 11 ianuarie, iar al doilea pe 14 ianuarie, adică la o zi după incidentul cu autobuzul din Volnovakha.

Cartografi ucraineni au mutat prima linie în Donbass pentru a dovedi vinovăția milițiilor în bombardarea autobuzului


„Fii atent la zonele încercuite în dreptunghiuri roșii. Este imediat clar cât de mult s-a mutat linia frontului către Volnovakha pe harta din dreapta, deși niciuna dintre părți nu a raportat vreo ofensivă reușită a miliției DPR în această zonă între 11 și 14 ianuarie. Pur și simplu nu a existat”, scrie bloggerul.

„Este ușor de ghicit”, continuă el, „că cei care au desenat harta „au mutat” frontul pentru „dovada” că „Gradul” miliției ar putea ajunge la Volnovakha și să lovească autobuzul”.

Această înșelătorie măruntă, potrivit Vikond65, este suficientă pentru a ne asigura că versiunea ucraineană a ceea ce s-a întâmplat este falsă.

65 comentarii
Anunț

Abonează-te la canalul nostru Telegram, în mod regulat informații suplimentare despre operațiunea specială din Ucraina, o cantitate mare de informații, videoclipuri, ceva ce nu intră pe site: https://t.me/topwar_official

informații
Dragă cititor, pentru a lăsa comentarii la o publicație, trebuie login.
  1. samaritean
    samaritean 20 ianuarie 2015 13:08
    +24
    Shariy a vorbit și despre asta ieri:
    1. Gândul Giant
      Gândul Giant 20 ianuarie 2015 13:10
      +3
      Mari falsificatori sunt în Consiliul Național de Securitate și Apărare, dar totuși acest truc nu va funcționa pentru ei.
      1. milan
        milan 20 ianuarie 2015 13:17
        +5
        Minciunile au fost întotdeauna pilonul principal al naziștilor.
        1. tkhonov66
          tkhonov66 20 ianuarie 2015 15:46
          +3
          "...
          Minciunile au fost întotdeauna pilonul principal al naziștilor.
          ... "
          .
          - FALSE, turbată FALSE - aceasta este principala armă a Departamentului de Stat al SUA pe Internet!
          opt-((
          1. shtanko.49
            shtanko.49 20 ianuarie 2015 16:01
            +3
            Goebels s-a răsturnat în mormântul lui de invidie, ucrainenii l-au fost de mult înaintea lui în vânzarea de prostii. E greu pentru Geyropa să-i tragă atât de mulți tăiței pe urechi!
      2. războinic volot
        războinic volot 20 ianuarie 2015 13:24
        +1
        Citat: Uriașul gândirii
        Marii falsificatori stau în Consiliul Național de Securitate și Apărare, dar totuși acest truc nu va funcționa pentru ei

        Ca de obicei. există întotdeauna o provocare înaintea unei invazii. Ucrainenii au tras în autobuz, iar germanii de pe teritoriul Poloniei au tras în teritoriul Germaniei în 39.
      3. EmelianSemenov
        EmelianSemenov 20 ianuarie 2015 13:28
        +2
        Deci, este posibil să născociți că a fost la Kiev...
      4. alexey bukin
        alexey bukin 20 ianuarie 2015 13:33
        +1
        Deci, până la urmă, acolo unde sunt cărți, sunt ascuțitori... Cărțile sunt marcate.
      5. Lelek
        Lelek 20 ianuarie 2015 17:58
        0
        Citat: Uriașul gândirii
        dar totuși, această concentrare nu va funcționa pentru ei.


        Până acum, acest truc (pentru respondenții occidentali și producătorii de rațe) a trecut. membru
    2. Comentariul a fost eliminat.
    3. Domnul Sith
      Domnul Sith 20 ianuarie 2015 13:11
      +19
      20.01.15 09:42 Mesaj de la miliția Alexandru

      "Ucrainenii fac umplutură despre o descoperire în Donețk - aceasta este o minciună. Acum pozițiile în direcția Avdiivka (cel puțin două) au prins viață foarte brusc, lucrează spre zona Putilovka. În general, le-au pus acolo, în mod normal, nu am fost eu însumi, radioul actual.Din interceptarea radio pe Peski: UKR-urile au 27 200x și vreo 60 300x. În nord, este o bătălie constantă de împușcături! Ucrainenii se luptă în Pesky, mai ales dreptaci mor acolo. Meteovyshka: luptă. De-a lungul Avdiivka: în „vechea Avdiivka” ai noștri funcționează, se desfășoară o măturare brută, este departe de a fi luată complet, dar stoarce UKROP. De-a lungul autostrăzii Harkiv-Rostov merg „Bujori”. S-au confirmat 12 unități și 17 mașini, probabil din BC.”

      Dmitry Yarosh scrie: "Donețk, D.A. Peski, acum. Pentru prieteni: pentru restul producției, avem aici 80-300, că 22-200. Navit likarni nu oblikovuyut, deci aici - Sectorul Drept, care este un inteligent cale de a merge înainte, dar și, aici - „Cartierul General ATO”, care, fără a da un singur cartuș”.

      20.01.15 Mesaj oficial de la deputat. Comandantul Ministerului Apărării al RPD Eduard Basurin

      „În cursul nopții, în rândul populației civile au fost 1 morți, 6 persoane au fost rănite. Numărul total pe zi este de 5 morți, 26 de răniți. Sunt pierderi în rândul luptătorilor de miliție și a forțelor de securitate ucrainene. Pierderi ale NAF - 2 persoane au fost uciși, 8 au fost răniți.Pe partea ucraineană, aproximativ 40 de morți și răniți.În plus, Forțele Armate ale Ucrainei au suferit pierderi de echipamente militare.În timpul nopții, forțele de miliție au distrus 2 tancuri ale Forțelor Armate ale Ucrainei, 2 vehicule de luptă de infanterie și 4 vehicule blindate de transport de trupe.” Atacul cu tancurile a fost respins.

      De la milițianul Yan: „În ultimele trei zile, forțele NAF au distrus aproximativ 5 baterii de artilerie, inclusiv o baterie MLRS, mai multe tunuri autopropulsate, concentrări inamice în locurile de desfășurare cu pagube semnificative la droguri și materiale (distruse până la la 30 de vehicule de sprijin), în plus, distruse la un batalion de tancuri (31 de unități de vehicule blindate) și până la patru plutoane de vehicule blindate ușoare.Forțele Armate ale Ucrainei întâmpină dificultăți semnificative la cazarea răniților, situația este critice într-un număr de spitale. Vacanțele la școli au fost prelungite „până la comenzi speciale de la conducerea RPD". S-a raportat că băncile din RPD au fost închise până la o nouă ordine. Nicio livrare de bani din Donețk".
      1. svetlomor
        svetlomor 20 ianuarie 2015 13:29
        +2
        Judecând după hartă, există încă eliberare și eliberare.
  2. vulpea21h
    vulpea21h 20 ianuarie 2015 13:08
    +5
    Dar ce diferență are faptul că mint! Trebuie să te ocupi de treburile tale în ciuda strigătelor acestor criminali de război. Sper să văd aceste creaturi murind într-un laț după verdictul curții internaționale
    1. războinic volot
      războinic volot 20 ianuarie 2015 13:28
      +1
      Citat din: fox21h
      laţ prin verdictul curţii internaţionale

      Nu, instanța internațională este inutil de umană (în plus față de protejații comunității internaționale a oamenilor de rând), iar în multe locuri pedeapsa cu moartea a fost abolită, inclusiv în Federația Rusă. Să fie mai bine ca oamenii să-i sfâșie în următorul Maidan când încearcă să-i arunce spre vest.
    2. rechin
      rechin 20 ianuarie 2015 13:35
      +2
      Ei nu vor muri. Ei împărtășesc valori democratice. Deci instanța internațională nu este pentru ei. Aceasta este realitatea.
      1. merem1
        merem1 20 ianuarie 2015 15:18
        0
        Există opțiuni - „Ud în toaletă... în Anglia... cu o scobitoare și în America. Nu sunt însetat de sânge... doar să nu se atingă de ruși și de asemenea de cei care au fost mereu cu ei. indiferent de ce: musulmani "Evrei. Budiști. TOATE tipurile de mișcări de care este plin pământul nostru. Îmi pare rău, aș vrea să notez toate grupurile etnice. Dar acest lucru este din păcate imposibil. Să tremure gunoiul!"
      2. arici_rus
        arici_rus 20 ianuarie 2015 15:30
        +1
        Ei nu vor muri. Ei împărtășesc valori democratice. Deci instanța internațională nu este pentru ei. Aceasta este realitatea.

        Realitatea este că oamenii vii sunt deja aproape morți, deoarece pentru mărar săritor, doar propria lor existență de zombi este valoroasă în sine și nu vor fi opriți de marea propriului sânge până când cel puțin instrumentul zombi este eliminat - junta oligarhică. Procesul internațional al mărarului fascist, în primul rând al elitei sale oligarhice, îi va trezi pe mulți care împărtășesc valorile democratice occidentale... Compromisul cu vampirii nu este posibil. Aceasta este realitatea.
        Bloggerul Vikond65 a publicat fragmente din două hărți oficiale ale zonei Donbass, care arată linia de contact dintre Forțele Armate ale Ucrainei și armata Novorossiya...

        A fost lin pentru ukrofasciști pe hârtie, dar au uitat de râpe. Neprofesionalismul și imoralitatea fără principii a provocărilor în curs sunt simptome evidente ale revoluției anti-creștine care au loc în Occident. Biserica Ortodoxă Rusă și statul rus sunt ultimul bastion spiritual și moral care se opune extinderii agresive a „valorilor umane” occidentale... - http://www.blagogon.ru/digest/427/ - Așa este realitatea!
    3. perepilka
      perepilka 20 ianuarie 2015 14:05
      +1
      Citat din: fox21h
      Sper să văd aceste creaturi murind într-un laț după verdictul curții internaționale

      râs Asta, sau ce?
      Curtea Europeană a Drepturilor Omului a decis că Franța trebuie să plătească despăgubiri piraților somalezi care au atacat navele franceze.

      Instanța a decis că autoritățile franceze, după ce i-au arestat pe pirați în 2008, ar fi trebuit să-i aducă în judecată „fără întârziere”. CEDO a recunoscut că în cauză au intervenit „condiții absolut excepționale”, suspecții fiind arestați pe mare la peste 6000 km de teritoriul francez. Cu toate acestea, armata franceză i-a reținut pe pirați timp de 48 de ore înainte de a fi aduși în fața justiției.

      „Nimic nu justifică o asemenea întârziere”, a spus Expatica, citat de decizia instanței. Curtea a decis că acțiunile Franței au fost „o încălcare a drepturilor lor (piraților) la libertate și securitate”.

      Despăgubirile acordate piraților variază de la XNUMX la XNUMX de euro pe pirat pentru „daune morale”, iar Franța va rambursa costurile judiciare cuprinse între XNUMX și XNUMX de euro.

      Comentariu
      Este timpul să începi o echipă bună și un „drăguț al naibii”, precum și un papagal pe umăr - dacă înainte era fie noroc, fie o rază, atunci acum - „o toarnă aici, lasă-l aici și chiar plătește. bani"! Un pirat este atât de profitabil și sigur și chiar sub protecția legii franceze. Să mergem „încărcăm și jefuim vacile franceze”!
      1. războinic volot
        războinic volot 20 ianuarie 2015 14:13
        0
        Citat din: perepilka
        Despăgubirile acordate piraților variază între XNUMX EUR și XNUMX EUR per pirat pentru „daune morale”, iar Franța va rambursa costurile judiciare cuprinse între XNUMX EUR și XNUMX EUR.

        A zâmbit, pirații au jefuit Franța prin ordin judecătoresc))) Vor judeca și Junta, vor da bani și le vor da drumul. Să fie mai bine ca oamenii să le descompună pentru suveniruri pe Maidan.
        1. arici_rus
          arici_rus 20 ianuarie 2015 15:53
          0
          Citat din volot-voin
          Să fie mai bine ca oamenii să le descompună pentru suveniruri pe Maidan.

          Nu va fi mai bine decât asta!!!
          1. războinic volot
            războinic volot 20 ianuarie 2015 16:23
            0
            Citat: Hedgehog_Russian
            Să fie mai bine ca oamenii să le descompună pentru suveniruri pe Maidan.

            Nu va fi mai bine decât asta!!!

            De la ce? Moartea unui ghoul este o mare binefacere. Acum, chiar dacă să ajungem la păpuși...
      2. arici_rus
        arici_rus 20 ianuarie 2015 15:48
        0
        Citat din: perepilka
        Asta, sau ce?
        Curtea Europeană a Drepturilor Omului a decis că...

        Curtea Internațională de Justiție nu trebuie să fie Tribunalul Sodomit al Europei Gay. Personal, aș fi destul de mulțumit de un tribunal internațional format din: Novorossia, Cehia, Turcia, Siria, Belarus, Serbia, Grecia, India, China, Argentina, Venezuela etc. sub președinția Rusiei...
        1. perepilka
          perepilka 20 ianuarie 2015 17:29
          0
          Citat: Hedgehog_Russian
          tribunal international format din: Novorossia, Cehia, Turcia, Siria, Belarus, Serbia, Grecia, India, China, Argentina, Venezuela etc. sub președinția Rusiei...

          Ei bine, iată-ne din nou recurs Poate ca în al doilea cecen, ei bine, orice problemă poate fi rezolvată pe loc, ei bine, săpați, în liniște simţi altfel vor divorța din nou, de această birocrație, ca să vă ștergeți degetele până la os pentru a o dezabona.
          1. arici_rus
            arici_rus 20 ianuarie 2015 17:47
            0
            Citat din: perepilka
            ei bine, orice problemă se poate rezolva pe loc, ei bine, săpați, în liniște

            Liderii operațiunii antiteroriste pe liniște... este imposibil. Și este necesar nu numai să-i judecăm, ci și să condamnăm întreaga lume, doar atunci lumea din jur va deveni mai bună.
      3. papas-57
        papas-57 20 ianuarie 2015 20:50
        0
        ''Cuantumul despăgubirilor acordate piraților variază de la două la cinci mii de euro pentru fiecare pirat pentru 'daune morale', iar Franța va rambursa și cheltuielile judiciare în valoare de trei până la nouă mii de euro.'' Fick France! Acum întreaga populație a Somaliei se va urca în bărci și se va grăbi spre țărmurile Franței pentru a „câștiga bani”. Haga pentru ei.
      4. Comentariul a fost eliminat.
  3. zanoza
    zanoza 20 ianuarie 2015 13:10
    +3
    Mesajul juntei de la Kiev nu are limite!
    1. arici_rus
      arici_rus 20 ianuarie 2015 15:52
      0
      Citat din zanoza
      Mesajul juntei de la Kiev nu are limite!

      Orice răutate este limitată de Adevăr. Acolo unde este lumină, nu este întuneric.
  4. rotmistr60
    rotmistr60 20 ianuarie 2015 13:10
    +2
    Da, acum lasă-i să se umfle cât vor. Este deja clar pentru toată lumea, cu excepția americanilor, cine este responsabil pentru această tragedie. Și niciun marș, afișe, corecții nu vor afecta informațiile reale.
    1. Penelope
      Penelope 20 ianuarie 2015 13:21
      +3
      Ei mint și nu roșesc.
    2. Comentariul a fost eliminat.
    3. alex-s
      alex-s 20 ianuarie 2015 13:27
      +2
      Și PinDos au fost primii care au aflat despre această tragedie - au plănuit-o!
    4. arici_rus
      arici_rus 20 ianuarie 2015 15:57
      0
      Citat: rotmistr60
      Este deja clar pentru toată lumea, cu excepția americanilor, cine este responsabil pentru această tragedie.

      Această tragedie este plănuită de americani.
  5. Victor Kudinov
    Victor Kudinov 20 ianuarie 2015 13:10
    +2
    În curând vor refuza de la rudele mamei și ale tatălui! am
  6. Roman Skomorokhov
    Roman Skomorokhov 20 ianuarie 2015 13:10
    +7
    Ce ai vrut cu adevărat?
    A minți așa minți, deoarece adevărul nu poate fi spus.
    Există o singură sarcină: să dai vina cu orice preț, dacă nu Rusia, atunci miliția. Declarați un teritoriu terorist și cereți bani pentru a lupta împotriva terorismului.
    Totul este clar ca lumina zilei. Nimic nou.
    1. samaritean
      samaritean 20 ianuarie 2015 13:33
      +4
      Peste tot vorbesc doar crestele, trupele ruse, iar lumea ascultă doar acest far al democrației, și iată un altul: Este curios că în contextul altor țări cuvântul „răzvrătiți” este tradus prin „răzvrătiți”. După corectarea greșelii, rebelii pro-ruși s-au transformat în „răzvrătiți”.

      Utilizatorii de internet au fost primii care au observat inexactitatea traducerii. Aceștia au remarcat că, în funcție de țara în care a fost folosit cuvântul „răzvrătiți”, acesta a fost tradus diferit. Deci, de exemplu, „rebeli pro-America” Google Translate tradus ca „rebeli pro-americani”, „rebeli pro-Ucrainei / pro-ucraineni” - „rebeli pro-ucraineni”, „rebeli pro-Germania” - „pro- rebeli germani”. Cu toate acestea, serviciul a interpretat expresia „rebeli pro-ruși” drept „militanți pro-ruși”.
      Libertatea de exprimare în acțiune!
      1. perepilka
        perepilka 20 ianuarie 2015 13:43
        +1
        Citat: samaritean
        Cu toate acestea, serviciul a interpretat expresia „rebeli pro-ruși” drept „militanți pro-ruși”.

        Ei bine, timpul trece, totul se schimbă ceea ce Data viitoare, „rebelii pro-rusi” vor fi transferați, precum forțele speciale ale GRU al Statului Major al Federației Ruse, ei bine, sau la margine, precum poliția blindată din Altai wassat
        1. samaritean
          samaritean 20 ianuarie 2015 13:56
          0
          Și râsul și păcatul!
  7. floarea soarelui
    floarea soarelui 20 ianuarie 2015 13:12
    +4
    Armata DPR va corecta greșeala - pentru început, va stabili linia frontului așa cum este pe hartă. Și puțin mai târziu, ei înșiși vor emite hărți pe care Ucraina nu va fi (ca în realitate)
  8. maximus_1974
    maximus_1974 20 ianuarie 2015 13:12
    +2
    Nu voi fi supărat că întregul teritoriu al fostei Ucraine va fi vopsit în roșu ca Crimeea și o parte din Donbass.
    1. Vladimirets
      Vladimirets 20 ianuarie 2015 13:18
      +4
      Citat din: maximus_1974
      toate

      Nu multumesc. opri
  9. Biron
    Biron 20 ianuarie 2015 13:13
    +1
    DILL NASHKODIL NU S-A URCAT STRE PROVOCARI SI CA UN COPIL TREBUIE SUFLAT PE ALTA, DA INSPIRATORII LOR LE-A PISCUT BANDERA ERAU MAI BUN SI APOI SE JUCAU IN SERTAR. supărat
  10. trăgător de munte
    trăgător de munte 20 ianuarie 2015 13:14
    +6
    M-am mutat la Kiev, sau așa ceva. dar cât de mic. Ei ar scrie că „guvernul pro-Putin a preluat puterea în mărar și este în război cu el însuși, motiv pentru care totul este atât de rău”.
  11. cameră dublă
    cameră dublă 20 ianuarie 2015 13:17
    +1
    nu este clar ce vor face cu bujorii....
  12. Vasily Ivashov
    Vasily Ivashov 20 ianuarie 2015 13:18
    +2
    Din anumite motive, acest lucru nu mă surprinde și nu mă enervează. Obișnuiește-te cu ceva...
    Minciuni mai mult - minciuni mai puțin decât imaginea principală - acest lucru nu se schimbă: guvernul ucrainean de astăzi este înșelător, hoț și sângeros, ceea ce se menține numai datorită sprijinului Occidentului și a abundenței „khatoskrayniks”.
  13. Luke
    Luke 20 ianuarie 2015 13:18
    +6
    nu există cartografi în Ucraina - sunt artiști. Cartografi militari au fost instruiți în școala topografică din Leningrad, una pentru întreaga Uniune, iar 1 grup mic a fost absolvit o dată pe an.
    Prin urmare, desenează cât pot de bine și ce li se spune:
    "Kisa, vreau să te întreb ca artist, artist, poți să desenezi?!"
  14. turc
    turc 20 ianuarie 2015 13:19
    0
    De ce să fii surprins? Un fel de hartă? Ei sunt fondatorii civilizațiilor și ai umanității, iar aici este harta.
  15. Balamyt
    Balamyt 20 ianuarie 2015 13:21
    -1
    Da, există o linie de front! Va fi necesar, așa că vor schimba polii, iar axa pământului se va bloca perpendicular!
    Glorie Ucrainei! glorie eroilor! wassat
  16. gherilă rea
    gherilă rea 20 ianuarie 2015 13:22
    +2
    Nu a mai rămas o astfel de răutate încât Kievul să nu fi îndrăznit să-și justifice sau să-și ascundă crimele.
  17. ohtsistem
    ohtsistem 20 ianuarie 2015 13:23
    +1
    Putere falsa!!!!! Gata cu cuvinte....doar rogojini!!!!
  18. falikreutov
    falikreutov 20 ianuarie 2015 13:25
    +1
    Cred că acest lucru va deveni în curând o realitate – iar linia frontului se va deplasa mult mai departe decât își pot imagina ei!
  19. mig31
    mig31 20 ianuarie 2015 13:25
    +1
    Boala schizodebilismului nu este tratată, ci doar merge cu capul înainte într-o altă lume, așa că dragi colegi ai utilizatorilor forumului nu se petrece, ci colectează un dosar despre ukrofascism ca dovadă pentru viitorul proces al fascismului...
  20. şobolan
    şobolan 20 ianuarie 2015 13:26
    -1
    Cartografi ucraineni - sună ca „exploratorii polari egipteni” sau „balerinele din Daghestan”.
    1. Flinky
      Flinky 20 ianuarie 2015 14:30
      +2
      Citat din ratfly
      sună ca „exploratorii polari egipteni” sau „balerinele din Daghestan”.

      balerini din Daghestan? Interesant, de ce nu ți-a plăcut Alla Dzhalilova? Apropo, a dansat la Bolshoi timp de 24 de ani. E păcat, e păcat. Și s-au născut în URSS.
  21. fzr1000
    fzr1000 20 ianuarie 2015 13:29
    0
    Oameni ticăloși.
  22. alexey bukin
    alexey bukin 20 ianuarie 2015 13:32
    0
    Citat din: svetlomor
    Judecând după hartă, există încă eliberare și eliberare.

    Da, Lviv este încă departe.
  23. cameră dublă
    cameră dublă 20 ianuarie 2015 13:33
    0
    Citat din ratfly
    Cartografi ucraineni - sună ca „exploratorii polari egipteni” sau „balerinele din Daghestan”.

    râs râs
    sau ca poeții somalezi)))
  24. Andrea
    Andrea 20 ianuarie 2015 13:38
    0
    Să presupunem că... nimeni nu s-a îndoit de falsitatea versiunii, doar ucrainenilor li s-a părut că Occidentul a început să se răcească față de ei, așa că au hotărât să încingă dragostea.
    Dacă s-a urcat cu un Boeing, cu un autobuz, și cu atât mai mult, se va târâ prin, mai ales 100 de lire, ideea americanilor.
  25. Rosich333
    Rosich333 20 ianuarie 2015 13:42
    +1
    Este necesar să se acapareze rapid teritoriul pe care pedepsitorii de la Kiev l-au dăruit.
  26. Aleksandr69
    Aleksandr69 20 ianuarie 2015 13:51
    +1
    nu îndrăzni să insulti cartografii și topografii!) mută granițele la întâmplare. așteptăm în curând o nouă hartă a ucrainei.
    1. banzay46
      banzay46 20 ianuarie 2015 14:08
      0
      astept globul ucrainei :-)
      1. Războinicul pământesc
        Războinicul pământesc 20 ianuarie 2015 15:15
        0
        Citat din: banzay46
        astept globul ucrainei :-)

        Ce e de așteptat? wassat
  27. Hronyaka
    Hronyaka 20 ianuarie 2015 14:21
    +1
    Da, acestea sunt fleacuri. În Ucraina, milioane de oameni nu observă cu sârguință pierderile pe care le suferă armata de mărar, iar bombardamentele cu mărar ale populației civile sunt efectuate în pălării furtive) altfel este greu de explicat orbirea populației. Și mărar se poate preface, de asemenea, că sunt cei mai puternici și curajoși și aproape că sunt cozi în apropierea birourilor de înregistrare și înrolare militare.Această națiune-minune te poate surprinde atât de tare încât până și Gandalf și hobbiții fumează nervos pe margine.
  28. mrFix
    mrFix 20 ianuarie 2015 15:12
    0
    Chiar și pe site-ul Svidomo „Correspondent” au publicat un interviu cu șoferul de autobuz, el susține că bombardamentul a fost de la Volnovakha și mina a funcționat.
    http://korrespondent.net/ukraine/3468394-vodytel-avtobusa-smerty-nas-obstrelialy
    -so-storony-volnovakhy
  29. guznorodov
    guznorodov 20 ianuarie 2015 16:22
    0
    Da, toată lumea de acolo știe totul.
  30. SveTok
    SveTok 20 ianuarie 2015 16:45
    0
    De ce să fii surprins, ei se comportă așa cum au fost întotdeauna conduși de adevărul european, ceea ce înseamnă cel mai sincer.
  31. Stinger
    Stinger 20 ianuarie 2015 18:57
    0
    Au încercat, au încercat cartografii, dar șoferul de autobuz a stricat totul. Mina spune că antipersonalul a explodat. Va trebui să inventăm că Putin a adus această mină și a instalat-o lângă drum.
  32. Pisica
    Pisica 20 ianuarie 2015 19:13
    0
    Citat din twincam
    Citat din ratfly
    Cartografi ucraineni - sună ca „exploratorii polari egipteni” sau „balerinele din Daghestan”.

    râs râs
    sau ca poeții somalezi)))



    Fiecare națiune are propriile sale cadre.